Corvona Live Free From a zdraví

O tom jak se starat o svoje zdraví, co je zdravý životní styl se dnes dočtete všude - na internetu, v časopisech, je to dnes všude kolem nás.


Osobně patřím mezi lidí, který má mnoho načteno a to i kvůli mamince, která má střevní onemocnění. Hodně z nás vyzkoušelo různé diety, různé omezení, vyřazení určitého druhu jídla apod.


Zdraví, udržitelnost jídelníčku pro každého může znamenat něco jiného. Jedno je ale jisté, zdravý máme len jedno a měli bychom se o něho starat, co nejlíp dokážeme.

Proto je jednoduché se držet malých pravidel: dbát o správní skladbu jídelníčku a zařadit pohyb.Jídelníček by se měl skládat z co nejvíce čerstvých a základních potravin a měl by obsahovat všechny potřebné prvky, tj. sacharidy, tuky, bílkoviny, vlákninu a vitamíny. Určitě by to mělo být stravování, který dokážete dlouhodobě udržet, tj. žádné krátkodobé diety, ale návyky, které dokážete denno- denne dodržet. A hlavně najít si v přípravě jídla radost a nebrat to jako nutné zlo, a pak se vám otevřou úplně jiné zážitky – pochutnáte si na vynikajících jídlech.Co mohu sama doporučit a co u mne funguje: postupnost, a jednoduchost: odeberu nějaké množství přílohy třeba rýži z talíře a nahradím ho zeleninou. Nevzdám se přílohy, protože mi chutná a tělo potřebuje správné sacharidy, aby mohlo správně fungovat. A snažím se tohle praktikovat, co nejčastěji se dá, při snídaní, při večeři, ale i při sladkém.


Tím neříkám, že někdy nesáhnu po něčem „nezdravém“, myslím nutričně bohatém jídle, třeba zmrzlině venku a proč ne? To je moje slabina a užívám si to a nemám žádné výčitky. Mám doma v mrazáku vlastní zmrzlinu, vyrobenu so základných surovin jako tvaroh, kakao, banán, nebo ovocní sorbet, ale to nemůžete mít stále při sebe, že jo?:D. A je to pro mne udržitelný. Jím co mi chutná. Snažím se, aby to jídlo mělo nějakou nutriční hodnotu, ale prostupují ke všemu s mírou a rozumem.:)Když mám chuť na sladké, snažím se vybírat věci, které mají kvalitní složení. A toho zas tolik na trhu není, když mám být upřímná, vše je plné bílého cukru, palmového tuku a i to nás vedlo k našemu projektu Corvona Live Free From.


Kdo nás zná, více příště a kdo ještě ne - něco krátce - kdo jsme a co se snažíme se dočte níže.


Jsme bratr a sestra, Tomáš a Edina a důvodem začátku našeho malého podnikaní byla naše mamina. Chtěli jsme ji, sobě, ale i vám dopřát jen to nejlepší. Důležitá je pro nás kvalita a složení produktu, produkty, které taky dobře chutnají. Jsme malý, ale snažíme se udržet na trhu. V našem portfoliu najdete malé značky jako MaKe a Glulu, nebo Boost.


Edina

16 zobrazení